Įdomu kaip kitaip aplinką tvarkosi žmonės tolimose šalyse ar visai šalia esančiose vietovėse. Ko pasimokyti ir kuo pasidžiaugti.

Gražu, kas paprasta. Panašu, kad žaluma miestuose ir gyvenvietėse prižiūrima, laistoma kasdien, nuostabi sala. Kaitra lemia kuklius, praktiškus ir labai skirtingus sprendimus.

Italai mėgsta skulptūrą

Italijos miestų ir miestelių senamiesčiuose gausu skulptūrų. Tačiau keliaujant nuo Romos iki Sicilijos nepavyko pamatyti šiuolaikinės abstrakcijos. Laimei Taorminos kurorte visame pagrindinės gatvės ilgyje radome eksponuotas rūdinto plieno figūras. Dalinamės senovės ir moderno derinių vaizdais.

 

Save

Save

Baku skvero fontanai

Baku fontanų skveras – daugybė fontanų vienoje sostinės erdvėje. Šalia senamiestis, restoranai, butikai, viešbučiai. Čia žmonių susitikimo vieta, jų ypač padaugėja po darbų ir savaitgaliais. Fintanų skvere vyksta miesto šventės, festivaliai. Mūsų draugas Andrius parvežė penkių labai skirtingų fontanų nuotraukas ir Baku šilumą.

Save

Save

Save

Vandens kolonėlės Italijoje

Vandens kolonėles Italijoje fotografavome Romoje, Neapolyje, Pompėjoje, Strombolyje ir gausybėje Sicilijos miestų ir miestelių. Geriamas vanduo – labai svarbus ir laimei jo visur galima rasti. Vandens kolonėlės primena, kad pačius vertingiausius dalykus priimame kaip savaime suprantamus ir dažnai jiems skiriame per mažai dėmesio.

Save

Seni ir nauji Italijos grindiniai

Kiekvienas žingsnis – malonumas. Ar žengtumei per tūkstančio metų senumo grindinį, ar šiemet grįstą – jautiesi, kaip patekęs į abstraktų piešinį. Daugybei jų būdinga išradinga struktūra, figūrų, spalvų ir medžiagų gausa. Ar žinojote, kad Pompėjoje įeinantįjį į namus pasitikdavo grindinio mozaika su gyvūno, “saugančio” tuos namus atvaizdu? Pas mus yra kiemų, kur grindiniai, kaip pilkšvos drobės, kurias lengva paversti paveikslais, tereikia kai kurias trinkeles pakeisti į spalvotus akcentus.

Save

Save

Taormonos balkoniukai

Sicilijos saloje gausybė autentiškų, dekoratyvių miesteliukų. Taormina – labiausiai pasipuošusi. Čia sezono metu poilsiautojų bangos užtvindo senamiesčio gatveles ir aklinai užkloja seną grindinį. Jei pakliūsite tarp jų – apžiūrėkite, su kokiu atidumu sutvarkyti VISI taorminos balkoniukai. Būriais suderinti vazonai, augalai ir karališkos poros galvų atvaizdai. Smagu, kad su meile tvarkomų balkoniukų galime pamatyti ir Lietuvoje.

Save

Stromboli varteliai ir tvoros

Eolų salyne, veikiančio ugnikalnio šlaite radome pribloškiančiai gražių siauručių gatvelių įspraustų tarp lavos akmenų ir baltai tinkuotų tvorų. Jų storis prašyte prašosi dekoro – vietiniai italaitai irgi pastebėjo – kiekvienas kiemas “eksponuoja” gražius vazonus ar skulptūras. Stromboli varteliai ir tvoros džiugina įvairove – čia ir kuklūs minimalistiniai sprendimai ir vazonų girliandos, atrodančios kaip sraunūs gėlių fontanai.

Save

Save

Gydanti aplinkotvarka

Panaros kaime nusišypsojo laimė – atradome neįprastą požiūrį į aplinkos tvarkymą. Pilnų namų bendruomenėje tai dalis kovos su priklausomybėmis. Vaistažolių grupės formuoja geometrinių figūrų piešinius, sodą juosia milžiniška kapotų malkų sieną. Krikščioniška aplinka pilna nuoširdžių akmeninių ir medinių figūrėlių. Daugiau apie šviesius žmones galite sužinoti “pilnų namų bendruomenės tinklapyje”

Save

Čikagos dekoras

Čikagos viešosios erdvės papuoštos ypač įvairiai, čia rasite ir gėlių žiedų marias ir nerūdijančio plieno blizgančius milžinus … ir gėlių žiedus sutvertus iš baidarių… Nuotraukos Neilo Montvilo

Save

Save

Save

Spalvingas Stokholmas rudenį

Mažoje Stokholmo saloje, kurią būtinai aplanko šiuolaikiniu menu besidomintys turistai, galite pamatyti skulptūras, pasitinkančias jus prie modernaus meno muziejaus. Didelės, drąsios ir įspūdingos. Spalvotas ruduo spalvingame Stokholme. Nuotraukos Vėjo Motiejūno

Save

Pasivaikščiokim po San Chuaną

Turtingas uostas – tokia ispanų kalboje Puerto Rico prasmė. Toks uostas turi būti idealiai sutvarkytas ir išpuoselėtas. Tačiau čia turtas – atsipalaidavimas ir gera nuotaika. Vaikščiodami po San Chuaną pamatysite daug fontanų bei skulptūrų, nors miesto gatvėms tikrai reiktų remonto. Nuotraukos Tomo Žvigaičio

Save

Save

Linkėjimai iš Vietnamo!

Įspūdingos akmens, metalo, gėlių skulptūros, ramios oazės, harmoningas ritmas – visko ten yra. Vietnamiečiai labai rūpinasi aplinka. Tiesiog pasigrožėkim kitos tautos sukurtu grožiu. Vietname viešėjo ir nuotraukas musms padovanojo Lolita Bytautaitė.

Save

Save

Klaipėda

Pasigrožėkime Klaipėdos papuošalais. Linkėjimus ir nuotraukas iš Klaipėdos mums siunčia Klaudijus Butkus.

Save

Save

Save

Save

Avinėlis bananas ir kitos Liverpulio grožybės

Avinėlis Bananas yra Liverpulio miesto simbolis. Smagiai žmonės pasipuošė savo miestą. Avinėlis – geros nuotaikos simbolis ?

Vokietijos miestelis Maasmechelen

Į šią vietą žmonės traukia apsipirkti ir smagiai pabūti. Linksmos skulptūros svečią lydi visur. Lauko kavinėje palaiko kompaniją. Kai svarstai, ar reikėjo tiek pirkinių, jos savo gera nuotaika patvirtina, kad viską gerai padarei. Tuomet nueini išgerti dar puodelį kavos…

Save

Save

Save

Kauno fontanai

Istorijos sodelio ir Kauko laiptų fontanai – seniausi Kaune, statyti dar Smetonos laikais.

Norvegiškos smulkmenos

Norvegai irgi mėgsta puoštis. Vasara tenai, kaip ir pas mus – trumpa, tai norvegai džiaugiasi ja kiek galėdami. Gražios akimirkos ir geros idėjos. Fotografavo Eglė Orlovienė.

Save

Keletas vazonų iš Sicilijos

Abejingų, grįžusių iš Sicilijos nebūna. Spalvos, šiluma, atsipalaidavimas. Grįžusieji prisiekia ten dar ne kartą sugrįžti – gal net visam gyvenimui. Siauros ir paslaptingos gatvelės su vazonais, kuriems istorijas sukūrė ir parašė išradingi šeimininkai. Būtų labai sunku rasti tokius pačius vazonus ir pas kaimyną. Kai tiek spalvų ir formų gamtoje, kam kopijuoti, – sako siciliečiai.

Save

Juodkrantės skulptūros

Juodkrantės pamarį puošia originalios skulptūros iš akmens. Todėl taip smagu vaikščioti pakrante. Apžiūrinėji skulptūras, vis kažką naujo atrandi. Vaikams – ypatingi atradimai. Jie galvoja pavadinimus, laipioja, bėgioja aplink jas. Besileidžianti saulė skulptųras “perdažo” kitomis spalvomis. Todėl jos tarsitampa kitomis, dar nematytomis. Jei važiuosite pro šalį – būtinai aplankykite akmens skulptūrų pakrantę.

Akmenų sodai

Japoniški akmenų sodai yra namo tąsa. Čia galima patekti tiesiai iš kambario. Sodo pagrindas – smėlis, kelios grupės akmenų, sąmanos, augantis bambukas… Smėlis suformuojamas specialiu grėbliu. Įvairiai sugrėbstytas smėlis atrodo tarsi banguojanti jūra. Svarbiausias pojūtis – ramybė, tyla ir ypatinga švara. Tokie sodai turi užburiančią galią.

Save

Save

Skulptūros Briuselyje

Belgijoje miestai ir miesteliai gausiai papuošti skulptūromis. Jomis galima grožėtis aikštėse, prie didelių biurų, parduotuvių, kavinių, prie privačių namų. Netyčia užklydus į studentų miestelį, randame skulptūrų parką. Prie parko tiesiog parašyta: RASKITE 10 SKULPTŪRŲ. Nežinia kur jų ieškoti. Bet labai įdomu, nes tada išvaikštai visą parką.

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save